משרד רואי חשבון וייעוץ עסקי

Accounting & business advisory‏

בלוך 76, קרית יערים 
טל:
02-5343735 נייד: 058-5549010

Picture of אורנה בהר, רואת חשבון

אורנה בהר, רואת חשבון

מה ההבדל בין יועץ מס לרואה חשבון?

כבעל עסק או אדם פרטי, יכול שאתה תוהה האם אני צריך רואה חשבון או יועץ מס כדי לנהל את הכספים שלי? בעוד ששני אנשי המקצוע מציעים שירותים עבור העסק, ישנם כמה הבדלים עיקריים בין השניים שהבנתם עשויה להפוך את הבחירה שלך לטובה יותר.

ההבדלים בין רואי חשבון ליועצי מס

רואי חשבון ויועצי מס שניהם אנשי מקצוע העוסקים בעניינים פיננסיים, אך תפקידיהם ואחריותם שונים. בעוד ששני המקצועות חיוניים לעסקים ולאנשים פרטיים, חיוני להבין את ההבדלים ביניהם כדי לקבל החלטות מושכלות.

בראש ובראשונה, לרואי חשבון מומחיות רחבה יותר מיועצי מס. בעוד יועצי מס מתמחים בדיני מיסים ותקנות. רואי חשבון הם אנשי מקצוע המספקים מגוון רחב של שירותים פיננסיים, לרבות הנהלת חשבונות, דיווח כספי, ניתוח פיננסי, ביקורת, ייעוץ במגוון נושאים מעבר למיסים בלבד. נוסף על חישוב עסקי שהוא יכול לעזור לכם בתכנון מס, לא רק בהכנת מס. הם אחראים לשמור על רישומים פיננסיים מדויקים, עמידה בדרישות הרגולטוריות ומתן ייעוץ פיננסי ללקוחות.

מצד שני, יועצי מס בדרך כלל הם אנשי מקצוע המתמחים בענייני מס, הכנת החזרי מס, הבטחת ציות לחוקי המס, והם יכולים לספק ייעוץ והכוונה לעסקים ולאנשים פרטיים בנושאים למס.

רואה חשבון, לעומת זאת, יכול לנתח אתך פיננסית את העסק ולספק תנאים לגבי אסטרטגיות תכנון חסכונות ולחסוך לך כסף רב בטווח הארוך. בנוסף למומחיות הרחבה יותר, יש גם ראייה הוליסטית יותר של המצב הפיננסי שלך.

רואה חשבון יכול לעזור לך להבין את הביצועים הפיננסיים העסקיים או הכספיים האישיים שלך, לזהות את תחומי העניין שלך ולשפר את הבריאות הפיננסית שלך. זה יכול לכלול הכל, החל מניהול תזרים מזומנים ועד הגדלת העסק.

שירותים פיננסים

אחד המרכיבים העיקריים בין רואי חשבון ליועצי מס הוא המיקוד שלהם, רואי חשבון מספקים מגוון רחב יותר של שירותים פיננסיים. בעוד שיועצי מס מתעסקים בתכנון מס, פעולות למס וביקורות מס, רואה חשבון מתחייב לעבוד על דוחות כספיים, תקציבים, תחזיות תזרים מזומנים, הנהלת חשבונות, ועוד.

הכשרה וכישורים

הבדל נוסף בין רואי חשבון ליועצי מס הוא הכשרתם וכישוריהם. רואי חשבון הם בדרך כלל בעלי תואר בחשבונאות או מימון ועשויים להיות להם הסמכות נוספת, רואה חשבון מוסמך (CPA) או רואה חשבון מוסמך (CA) . יועצי מס אינם עוברים הכשרות אלו, הם רק יכולים להיות בעלי תואר בחשבונאות, משפטים או מיסוי ויכולים להיות להם אישורים נוספים, כמו סוכן רשום (EA) מומחה למס מוסמך (CTRS)  .

לסיכום

גם רואי חשבון וגם יועצי מס עוסקים בעניינים פיננסיים, אך תפקידיהם ואחריותם שונים. רואי חשבון מספקים מגוון רחב יותר של שירותים פיננסיים, בעוד יועצי מס מתמחים בענייני מס. הבנת הבדלים בין שני המקצועות הללו יכולים לעזור לאנשים ועסקים לקבל החלטות מושכלות ולבחור איש מקצוע פיננסי מתאים לעבוד איתו.

לבסוף, שכירת רואה חשבון יכולה לספק לך שקט נפשי. הידיעה שהכספים שלך מתנהלים על ידי רואה חשבון מקצועי  ומיומן יכולה לעזור לך ולהגן עליך מטעויות יקרות, ולהבטיח שאתה עומד בכל החוקים והתקנות החלים. זה יכול להיות חשוב במיוחד עבור בעלי עסקים, אשר מבצעים את ההשלכות המשפטיות והפיננסיות, אם יעשו שגיאות בדיווח הכספי שלהם או בהגשת מס.

לסיכום, בעוד שיועצי מס יכולים להיות בעלי ערך עבור צרכים ספציפיים הקשורים למס, שכירת רואה חשבון יכולה לספק מגוון רחב יותר של מומחיות, לעזור בתכנון מס, להציע ראייה הוליסטית יותר של הכספים שלך ולספק שקט נפשי. אם אתם מחפשים איש מקצוע לניהול הכספים שלכם, סביר להניח שרואה חשבון הוא הבחירה הטובה ביותר.

אנו עומדים לרשותכם לסיוע וייעוץ בכל הנושאים הנוגעים לחוזר זה ובנושאים נוספים.

הננו עומדים לרשותכם להבהרת האמור לעיל, ככל שנידרש.

לקריאת חומר מקצועי נוסף רב ומגוון לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

אולי יעניין אותך גם...

אנחנו תמיד כאן בשבילכם במענה סבלני לכל שאלה או בעיה!

לקביעת פגישת ייעוץ וליצירת קשר

ניתן לחייג למספר 058-5549010 או למלא את הטופס:

דילוג לתוכן