משרד רואי חשבון וייעוץ עסקי

Accounting and business advisory‏

לקביעת פגישה חייגו

02-5343735

בלוך 76, קרית יערים – טלזסטון, טל: 02-5343735 נייד: 058-5549010

אורנה בהר, רואת חשבון

אורנה בהר, רואת חשבון

זיכוי מס בגין תרומות

אנשים רבים שתורמים לעמותות השונות, אינם מודעים לכך שהם זכאים להחזרי מס. חוסר המודעות מביא רבים לוותר על כספים, המגיעים להם כדין. האם גם לכם מגיע החזר מס בגין תרומה?

אחת הדרכים העיקריות, בהן מעודדת המדינה תרומות של אזרחים לעמותות, היא מדיניות זיכוי מס עבור התרומות. לשם הבהרה, זיכוי מס הוא מתן הטבה עתידית בתשלום המס, כך שקבלת הזיכוי היום, תפחית את שיעור המס אותו יהא עליכם לשלם בסוף שנת המס.

סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, מאפשר החזר מס בגין חלק לא מבוטל של התרומה, העומד על 35% .לדוגמה, באם תרמתם במהלך השנה 1,000 שקלים בסך הכל, שיעור המס שתשלמו בסוף השנה יפחת בכ – 350 שקלים. מס הכנסה יודע להחזיר כסף למי שמגיע ומדי שנה מחלקת רשות המיסים מיליוני שקלים בחזרה לציבור הזכאי לכך.

אז למי מגיע החזר? – התנאים המקדימים

לשם קבלת ההטבה יש לעמוד במספר תנאים, המשתנים בהתאם לזהות התורם ומהות התרומה. אולם בטרם נדרש לאלו, נעמוד על שני תנאים מקדימים, אותם חייבת כל תרומה לקיים.

ראשית, יש לעמוד על כך שהזיכוי יינתן רק בעבור תרומות אשר ניתנו למוסדות המוכרים מטעם רשות המיסים. פעמים רבות עמותות המוכרות לעניין החזרי מס יציינו את הדבר על קבלת התרומה, אולם מומלץ לבחון זאת באופן אקטיבי במערכת הממוחשבת של רשות המיסים.

שנית, יש לעמוד על כך ששיעור התרומה חייב לעלות על 190 שקלים. הסכום האמור משתנה מדי שנה, שכן בין השנים 2019 – 2016 עמד על 180 שקלים.

לאלו מכם שתורמים באופן תדיר, יש לציין כי ניתן לדרוש החזר מס, באופן רטרואקטיבי, עד 6 שנים אחורה!

הפרוצדורה – איך רואים את הכסף?

הפרוצדורה לשם קבלת הזיכוי אינה בשמיים, אולם תדרוש מכם איסוף חומרים לאורך השנה.

ראשית, עליכם לאסוף את כלל קבלות התרומה בשנה הרלוונטית. לאחר מכן, יש להדפיס ולצרף לאלו את תלוש המשכורת של חודש נובמבר אותה שנה. לאחר שאלו בידיכם, יש להדפיס מאתר רשות המיסים טופס 116 ,הוא טופס תיאום מס. לאחר מילוי כל אלו, יש להגיע אל פקיד השומה, והכסף אצלכם.

נקודה אחת אשר חשוב לעמוד עליה היא עצמאיים ושכירים המגישים דו"ח שנתי אל הרשויות. עבור אלו, יש להגיש את טופס 1301 ובצידו הקבלה המקורית של התרומה. כמו כן, יש לציין כי ישנם מעסיקים אשר מוכנים לבצע את הפעולה האמורה עבורכם. לאחר העברת כלל הטפסים הרלוונטיים אליהם, המעסיקים ייבצעו את הקיזוז מטעמכם מול מס הכנסה.

לעצלנים שבנינו – בעלי מקצוע, זה משתלם

אנשים רבים נרתעים מתקשורת, אשר להם נראית מיותרת, מול רשויות המס. החשש להיתפס תחת עיני הרשות, ולהיות נתון לפיקוח מקיף, מכונן ברבים מהאזרחים.

לאלו מכם שחוששים בשל הבירוקרטיה ורוצים גם כן לחוש תחושה מתוקה של קבלת כסף "בחינם" ניתן לפנות אל משרדנו המתמחה בתחום החזרי המס. ואנו נסייע לכם ונחזיר אליכם כספים המגיעים לכם כדין.

יצרנו עבורכם שאלון קצר לבדיקת זכאותכם להחזר מס, מלאו אותו וניצור עמכם קשר בהקדם!

למעבר לשאלון לחצו כאן!

אנו עומדים לרשותכם לסיוע וייעוץ בכל הנושאים הנוגעים לחוזר זה ובנושאים נוספים.

הננו עומדים לרשותכם להבהרת האמור לעיל, ככל שנידרש.

לקריאת חומר מקצועי נוסף רב ומגוון לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

אולי יעניין אותך גם...

החזרי מס

ל-80% מהשכירים בישראל מגיע החזר מס. סכום ההחזר ממס הכנסה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לשכירים ששילמו מס הכנסה ויש להם סיבה אחת או יותר

מידע נוסף
שאלון בדיקת זכאות להחזר מס

ייעוץ מס

מיסוי הינו חלק קריטי מניהול האסטרטגיה העסקית של הארגון. על מנת להציג תוצאות עסקיות מרשימות יש לקחת בחשבון השפעה מינימלית של סוגיות מיסוי על החלטות

מידע נוסף
רואה חשבון, משרד רואי חשבון וייעוץ עיסקי

שאלון

שאלון בדיקת זכאות להחזר מס אם את/ה שכיר/ה המרוויח/ה 7,000 ש"ח בחודש או יותר ושילמת מס הכנסה במהלך 6 השנים האחרונות כנראה שאת/ה זכאי/ת להחזר

מידע נוסף

אנחנו תמיד כאן בשבילכם במענה סבלני לכל שאלה או בעיה!

לקביעת פגישת ייעוץ וליצירת קשר

ניתן לחייג למספר 058-5549010 או למלא את הטופס:

דילוג לתוכן