משרד רואי חשבון וייעוץ עסקי

Accounting and business advisory‏

לקביעת פגישה חייגו

02-5343735

בלוך 76, קרית יערים – טלזסטון, טל: 02-5343735 נייד: 058-5549010

אורנה בהר, רואת חשבון

אורנה בהר, רואת חשבון

החזרי מס לשכירים

אם אתם שכירים בעלי משכורת גבוהה, ולא אכפת לכם לוותר למס הכנסה ולתת לו להרוויח על חשבונכם – המאמר הזה אינו בשבילכם. אבל אם אתם שכירים שרוצים להביא לחם בכבוד, ומעוניינים לקבל את הכסף שמגיע לכם ממס הכנסה, עד השקל האחרון – הכתבה הבאה היא בשבילכם.

שכירים זכאים לקבל החזר מס 

בעקבות ביקורת מבקר המדינה על רשות המיסים על כך שהם אינם עושים מספיק להחזיר כסף לאנשים שמגיע להם החזר מס, אז מס הכנסה שלח מכתב לאלפי שכירים בו יידעו אותם כי הם זכאים לקבל החזר מס. למי שלא יודע, קבלת החזר מס בתרגום חופשי, משמעו – קבלת כסף ממס הכנסה. 

קבלת החזר מס הוא תהליך מקובל אצל שכירים ועצמאיים כאחד. 

רגע לפני שאתם שוקלים להפסיק לקרוא, חשוב שתדעו, גם אם לא קיבלתם מכתב כזה, הרבה שכירים ששילמו מס זכאים לקבל החזר מס ואתם בתוכם. 

איך משיגים את החזר המס הנחשק?  

 כאשר מדובר בעצמאיים, אין שום בעיה. רואה החשבון של בעל העסק מגיש את הדוח השנתי, ומבצע עבורו את כל הפעולות הבירוקרטיות על מנת לזכות אותו במינימום תשלום מס. אבל, כאשר מדובר בשכירים הסיפור משתנה. שכירים רבים אינם מבינים מימינם ומשמאלם בכל מה שקשור למס הכנסה ובטח שלא בהחזרי מס, והם לא יודעים מאיזה צד להסתכל על המכתב. 

האמת, שרוב השכירים, ואולי אתם מזהים את עצמכם בין אלו שאתאר בשורה הבאה – אפילו מוותרים על ההחזר מס, העיקר שלא להיגרר לצורך לברר את הבירוקרטיה לאסוף מסמכים, להגיש דוח שנתי והצורך להגיש טפסים מקוונים – דבר שאינו נגיש לרבים בקיצור, שכירים רבים מוכנים לוותר על הכסף, למרות שאין להם שקל מיותר. 

מה דינו של שכיר/ה שאינו יודע איך משיגים החזר מס? 

בעיקרון, קבלת החזר מס זה הליך מקובל מאוד. בסך הכל מדובר בטופס שצריך למלא, ומס ההכנסה מחשב בהתאם לנתונים כמה כסף מגיע לכם בהחזר מס. הבעיות מתחילות כאשר לשכיר אין טפסי 106 מעבודות קודמות, או כאשר אין לו את הסבלנות והזמן לעבוד על זה, ועיקר העיקרים – אין לו את הכלים ואת הידע על מנת להשיג את החזר המס המרבי. 

 כך תגיעו ליעד של החזר מס מקסימלי:  

בשנים האחרונות נתקלתי בשכירים רבים שכלל אינם מודעים לכך שיש להם כסף ששוכן לבטח בחשבונות הבנק של מס ההכנסה. המטרה שלי היא לעזור לכם להשיג החזר מס. 

האם אפשרי להגיש לבד?

בהחלט שכן, רק שאתם צריכים להיות בטוחים שאכן מגיע לכם החזר ולא מקלקלים, ושאתם מקבלים את ההחזר המקסימלי.

כרגע אני מטפלת בלקוח שהוא לפני עיקול ממס הכנסה, לאחר שהגיש בעצמו דוח להחזר מס וציפה להחזר של כ-8000 ש"ח ולבסוף מס הכנסה מבקש ממנו תשלום מס של כ-5000 ש"ח. מקרה שאילו היה מגיע אליי קודם לכן, לא הייתי מגישה לו כלל את הדוח וסיכויים גבוהים שמס הכנסה לא היה מבקש ממנו את הכסף לעולם!

מה תרוויחו בתהליך של החזר מס על ידי רואה חשבון מקצועי? 

  • חיסכון בזמן ואנרגיות על הליכי בירוקרטיה מתישים. 
  • גישה למערכות מידע ויכולת לשחזר טפסי 106 מעבודות קודמות. 
  • השגת החיסכון המקסימלי. 

לעצלנים שבנינו – בעלי מקצוע, זה משתלם!

אנשים רבים נרתעים מתקשורת, אשר להם נראית מיותרת, מול רשויות המס. החשש להיתפס תחת עיני הרשות, ולהיות נתון לפיקוח מקיף, מכונן ברבים מהאזרחים.

לאלו מכם שחוששים בשל הבירוקרטיה ורוצים גם כן לחוש תחושה מתוקה של קבלת כסף "בחינם" ניתן לפנות אל משרדנו המתמחה בתחום החזרי המס. ואנו נסייע לכם ונחזיר אליכם כספים המגיעים לכם כדין.

יצרנו עבורכם שאלון קצר לבדיקת זכאותכם להחזר מס, מלאו אותו וניצור עמכם קשר בהקדם!

למעבר לשאלון לחצו כאן!

אנו עומדים לרשותכם לסיוע וייעוץ בכל הנושאים הנוגעים לחוזר זה ובנושאים נוספים.

הננו עומדים לרשותכם להבהרת האמור לעיל, ככל שנידרש.

לקריאת חומר מקצועי נוסף רב ומגוון לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

אולי יעניין אותך גם...

החזרי מס

ל-80% מהשכירים בישראל מגיע החזר מס. סכום ההחזר ממס הכנסה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לשכירים ששילמו מס הכנסה ויש להם סיבה אחת או יותר

מידע נוסף
שאלון בדיקת זכאות להחזר מס

ייעוץ מס

מיסוי הינו חלק קריטי מניהול האסטרטגיה העסקית של הארגון. על מנת להציג תוצאות עסקיות מרשימות יש לקחת בחשבון השפעה מינימלית של סוגיות מיסוי על החלטות

מידע נוסף
רואה חשבון, משרד רואי חשבון וייעוץ עיסקי

שאלון

שאלון בדיקת זכאות להחזר מס אם את/ה שכיר/ה המרוויח/ה 7,000 ש"ח בחודש או יותר ושילמת מס הכנסה במהלך 6 השנים האחרונות כנראה שאת/ה זכאי/ת להחזר

מידע נוסף

אנחנו תמיד כאן בשבילכם במענה סבלני לכל שאלה או בעיה!

לקביעת פגישת ייעוץ וליצירת קשר

ניתן לחייג למספר 058-5549010 או למלא את הטופס:

דילוג לתוכן