משרד רואי חשבון וייעוץ עסקי

Accounting & business advisory‏

בלוך 76, קרית יערים 
טל:
02-5343735 נייד: 058-5549010

Picture of אורנה בהר, רואת חשבון

אורנה בהר, רואת חשבון

איך להפחית את תשלום המס בעסקאות נדלן

במאמר זה, נסקור את חשיבותו של רואה חשבון מומחה במיסוי מקרקעין, ונפרט כיצד הוא יכול לחסוך לכם כסף משמעותי בעסקאות נדל"ן.

עסקאות נדל"ן: מורכבות, בירוקרטיה ומיסוי

עסקאות מקרקעין (נדל"ן) ידועות כמאתגרות, סבוכות ורוויות ניירת. חלק מהקושי נובע מחובתם של קונים ומוכרים להתמודד עם רשויות המיסים – אילו מיסים רלוונטיים, מהו שיעור המס הנדרש וכמה יש לשלם בפועל. חוסר הבנה בתחום טומן בחובו סיכונים רבים, ביניהם תשלום מס גבוה מהנדרש ופגיעה ברווח הסופי.

חשיבותו של רואה חשבון מומחה במיסוי מקרקעין

אדם מוכשר ככל שיהיה בזיהוי מגמות בשוק הנדל"ן, עלול להיתקל בקשיים רבים כתוצאה מחוסר ידע בירוקרטי וחשבונאי. תשלום מס גבוה ללא קבלת פטורים והחזרים אפשריים עלול להוביל לירידה משמעותית בהכנסה. כאן נכנס לתמונה גורם מקצועי שידאג לאופטימיזציה של חבות המס – רואה חשבון.

חישוב מס שבח: מורכבות שמעבר למספרים

על פני השטח, תשלום מס שבח בעת עסקת מקרקעין נראה פשוט: 25% מס על הרווח. אך בפועל, חישוב מדויק מחייב הבנה מעמיקה של תנאים ונסיבות בירוקרטיות וחוקיות, אחרת עלולים להיגרם תשלומי מס מיותרים. רואה חשבון המתמחה במיסוי מקרקעין ידע לשאול את השאלות הנכונות, לזהות את ההקשר הרלוונטי ולהתאים את נסיבות העסקה לטובת הלקוח.

גורמים המשפיעים על מיסוי עסקאות נדל"ן

מאפיינים רבים של עסקת נדל"ן משפיעים על מיסויה. רואה חשבון מומחה יכיר את כל הגורמים הללו וידע לאתר הקלות ופטורים שעשויים להגיע ללקוח. בנוסף, באפשרותו אף להשיג החזרי מס רטרואקטיביים עבור עסקאות שבוצעו בעבר.

משרד רואי חשבון מנוסה לשירותכם

צוות המומחים שלנו במשרד אורנה בהר רואי חשבון בקיא בכל היבטי מיסוי מקרקעין ומס שבח ברחבי הארץ. אנו מסוגלים לבחון עסקאות נדל"ן שבוצעו בשבע השנים האחרונות ולסייע לכם לקבל החזרים ופטורים באופן רטרואקטיבי. לקוחות רבים הופתעו לגלות זכאות להחזרים משמעותיים, ואנו שמחים לסייע להם לממש זכויות אלו.

צרו קשר עוד היום

אם גם אתם מעוניינים לבדוק זכאותכם להחזר מס שבח, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, ומשרד רואי החשבון שלנו יבחן את המקרה שלכם ביסודיות ובמקצועיות ויסייע לכם למקסם את ההטבות המגיעות לכם.

אנו עומדים לרשותכם לסיוע וייעוץ בכל הנושאים הנוגעים לחוזר זה ובנושאים נוספים.

הננו עומדים לרשותכם להבהרת האמור לעיל, ככל שנידרש.

לקריאת חומר מקצועי נוסף רב ומגוון לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

אולי יעניין אותך גם...
רואה חשבון, משרד רואי חשבון וייעוץ עיסקי

שאלון

שאלון בדיקת זכאות להחזר מס אם את/ה שכיר/ה המרוויח/ה 7,000 ש"ח בחודש או יותר ושילמת מס הכנסה במהלך 6 השנים האחרונות כנראה שאת/ה זכאי/ת להחזר

מידע נוסף

החזרי מס שבח

מס שבח הוא מס שחל על רווח שנוצר במכירת מקרקעין בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין. בחלק מהמצבים ניתן לצמצם באופן משמעותי את החיוב במס שבח, וניתן

מידע נוסף

אנחנו תמיד כאן בשבילכם במענה סבלני לכל שאלה או בעיה!

לקביעת פגישת ייעוץ וליצירת קשר

ניתן לחייג למספר 058-5549010 או למלא את הטופס:

דילוג לתוכן